Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

komentáře k článku

Korupce při udělování víz cizineckou policií

20.02.2005, autor článku: Klub HN

A co druhá strana?Fofi

26.02.2005

Reagovat

  Velmi zajímavá zpráva. Ano je to opravdu hnus, když někdo a navíc státní zaměstnanec-policista, vydělává na "chudácích" cizincích a nechci se takových lidí nikterak zastávat. Otázkou ovšem zůstává, kde berou tito cizinci takové sumy a proč je pro ně tak důležité za každou cenu pobývat v České republice a dnes vlastně také v členské zemi EU!!! Proč si mění identity, proč na úřadech předkládají padělané rodné listy nebo rejstříky trestů. Proč nerespektují naše zákony a proč neplatí daně a zdravotní pojištění? Proč zneužívají azylovu politiku naší republiky? Neříkám, že jsou všichni cizinci takoví, ale speciálně u vietnamské komunity si dovolím tvrdit na základě svých zkušeností, že téměř dvě třetiny z nich se k nám dostali nelegálně a nebo zde nelegálně pobývají či používají cizí identitu. Ano znám také spustu cizinců, kteří k takovým nepatří, ale ti nejezdí drahých autech a nemají tři a více mobilů a neskupují nemovitosti ve velkém a nedávají desetitisícové úplatky. Takových cizinců si vážim a považuji je za přátele.

Re: A co druhá strana?Miloš

26.02.2005

Reagovat

  Češi třeba v Americe taky nejsou moc slavné,co se tyče nelegální pobyt. Vždycky je poptávka tak je nabídka. Kde jsi vzal udaje, že téměř dvě třetiny z nich se k nám dostali nelegálně a nebo zde nelegálně pobývají či používají cizí identitu? Microsoft vyplatí slušné peníze pro udávače, tobě taky vyplatí za tvé tvrzení Ministrvo vnitra, pokud jses na tom jistý.

For MilosFofi

26.02.2005

Reagovat

  Milý Miloši z Vietnamu, nepotřebuji nikoho udávat Ministerstvu vnitra, protože mne Ministerstvo vnitra platí. To co jsem napsal, jsou moje osobní zkušenosti z praxe. Jestli se tě to osobně, jako vietnamce dotklo, tak se ti bohužel omlovat nebudu. Je to fakt!!! Není problém tyto informace zjistit, problém je to dokázat, zvláště když Vietnamská ambasáda se státními orgány ČR téměř nekomunikuje a tržní mechanismus funguje i tam. Netvrdím, že všichni vietnamci jsou takoví jak jsem psal, ale opravdu je vás většina. Znám také ale mnoho poctivých vietnamců a o některých mohu říci, že jsou mými přáteli. Jiní se ovšem pouze tváří jako přátelé a doufají, že z toho mohou něco vytěžit.

Pro FofihoTrach Van Doanh

10.03.2005

Reagovat

  "znám také spustu cizinců, kteří k takovým nepatří, ale ti nejezdí drahých autech a nemají tři a více mobilů a neskupují nemovitosti ve velkém a nedávají desetitisícové úplatky. Takových cizinců si vážim a považuji je za přátele". Možná Fofi chtěl tímhle říct, že si váží poctivých cizinců, kteří žijou v České republice, to by se ale měl vyjádřit trošičku obratněji. Jinak to může mluvit nezcela nejlépe v jeho prospěch. Jinak přeji nejen přátelům Vietnamu pouze to nejlepší. Doanh

Trocha pouceni pro FofihoNguyen Ai Quoc

27.02.2005

Reagovat

  Ani ja nevim, jak jsi prisel na to, co ve svych komentarich uvadis; ackoliv pocet ilegalnich migrantu je pomerne vysoky, tvoje tvrzeni je vcelku nesmyslne. Navic me minimalne udivuji tvoje naivni otazky v prvnim prispevku, pokud te plati ministerstvo vnitra jak pises, mel bys to dobre vedet..... jinak to co ti MV plati, jsou vyhozene penize, navic placene z nasich dani.

PoděkováníFofi

27.02.2005

Reagovat

  Děkuji za poučení. Celou dobu mi o nic jného nešlo. Jsem rád ,že jsi mi ukázal cestu. Mnoho zdaru všem ve Vašem počínání."Hoď kamenem kdo jsi bez viny! " Fofi

bez ohne neni kourHonza

10.03.2005

Reagovat

  Mili pratele, me moc mrzi za co jste napsali. Vsichni mate pravdu, tedy i Vietnamci, Cesi, cizinci ve svete maji ruzne podobne problemy. Jde o zivobyti, mozne vzdelani, poznavani a v nekterych pripadech jde o ideologii. Myslelili jste nekdy, jak tomu branit jinymi zpusoby nez tradicnimi praktiky. Legalizace a rovnopravnost pri vyreseni techto problemu bez exkuzivniho prava nekterych lidi podkud je v silach tohohle statu nebo vubec nikomu nevuhovuje a hotovi !!! Tedy bez ohne neni kour.

bez názvueka

17.03.2005

Reagovat

  ahoj, Ja zase znam lekáři kteří berou od Vietnamcu peníze i když mají zdravotní prukazy.potíž je v tom že Viet. neznají naše zákony a tak si mužou říct za co chce zaplatit.a Vietnamec neznajíc mu s úsměvem dá "velkou" částku.Prostě na chudých, pilně pracujících Vietnamcích se dobře vydělává.Všimněte si "úředníka" kt. pracuje s Vietnamskou komun.a je spokojen-má za to od prostřeníka velké peníze.Ovšem neříkám že Každý je takový.Jsou to jenom"ojedinělý"případy. Pro fifu-podle tebe je každý Vietnamec kt. jede ve Ferrari špatnej přítel.To není tím prostě umí podnikat a využívá mezery v zákonech-je to legalní a přitom je to normální přátelský přemýšlivý Vietnamec.tak proč nemuže Viet.,Rom,Rus.... jezdit ve Ferrari stejně jako přemyšlivý Čech nebo záp.Evropan.Nesmrdí to trochu rasismem??

capital t, the particular BoE pointed out funds maxed the actual minimum recommeJonathanKr

25.03.2015

Reagovat

  Jonathan [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-jerseys/]wholesale jerseys[/url] Therefore this was a chess match Obama is a king without any peices left.Organize the agenda inside your Latino community and leverage your power. [url=https://www.ndcc.tv/deals/]cheap jerseys[/url] The observatory said it would consider raising the absolutely no."Western Union devotes extensive resources to stopping fraud," says Shelley Bernhardt, you can actually Director of Consumer Protection. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nfl-jerseys/]wholesale nfl jerseys[/url] s .} some Being unfaithful.72 out of Eight. [url=https://www.ndcc.tv/deals/cheap-nhl-jerseys/]cheap nhl jerseys china[/url]

To je- s odpuštěním-pavel

10.04.2005

Reagovat

  opravdu svinstvo. Pokud to budou číst vietnamští gentlemani, případně gentle-womanky, věřím, že jsou seznámeni s českou politickou scénou, a proto mně to rovněž prominou.

ostudaota

13.04.2005

Reagovat

  Zdaleka nejde jen o Vietnamce. Problém je širší a vypadá to spíš jako rakovina. Kazaši,Čečenci, Inguši, Dagestánci a další se díky korupci (nepotrestané) vysmívají zdejšímu státnímu zřízení, v naprostém bezpečí organizují zločin a arogantně (a bohužel beztrestně) dávají najevo pohrdání tímto státem a jeho obyvateli. Ostuda. Strašlivá.

poznamkaPaul

28.04.2005

Reagovat

  Chtel bych jen na okraj podotknout, ze mne naprosto fascinuje jak dovedou nekteri lide hazet do jednoho pytle ostatni jen podle puvodu ci "jineho" vzhledu. Ma zena je Americanka vietnamskeho puvodu a zijeme zde v CR. Mohu vam zodpovedne potvrdit, ze s "divanim se pres prsty" se poprve setkala az zde a to pocinaje byrokratickym aparatem, ktery ma sam maslo na hlave a misto pomoci cizincum plosne zneprijemnuje zivot. Pohyboval jsem se dost dlouho v jihovychodni Asii, takze vim co je to korupce.. Nevidim u nas zadny podstatny rozdil a tudiz mi neni jasna ta povysenost a arogance. Co se tyce pristehovalectvi, je treba si uvedomit, kolik Cechu je nelegalne napr. ve Statech a jakou praci a za jakych podminek tam delaji. Jestli plati dane atd. Neodsuzoval bych smahem lidi za to, ze se chteji mit trochu lepe. Nemyslim si, ze by vsichni Asiate u nas meli o tolik vetsi problemy s placenim dani nebo pojistneho nez mistni obcane. Na rozdil od nich jich ale asi bude absolutni minimum hlaseno na uradech prace...

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Korupce při udělování víz cizineckou policií"

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.