Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

komentáře k článku

Blogerky a blogeři made in Czech&Vietnam

11.07.2008, autor článku: Šárka Martínková/Šimečková

Hoan ho!PK

21.07.2008

Reagovat

  Perfektní, díky, Šárko: nový fenomén - nový článek na 3w.kh.cz. Tak to má být. Je příznačné, že blogařkami jsou především dívky... zdá se, že chlapi mají na psaní stále méně času, snad i proto, že jsou "flákači a příživníci", anebo naopak tvrdě pracují. Ve Vietnamu jsou statisticky plodnějšími literátkami (nebo přinejmenším autorkami nejpopulárnějšího žánru, povídek) v posledních letech také ženy. Nesvědčí to o konci konfuciánské éry a úpadku mužské převahy v celé vietnamské společnosti? Kolik Vietnamců je ostatně pod pantoflem? Možná námět na další článeček na blogu...

No tedaTrang

22.07.2008

Reagovat

  vietnamské holky tedko pisou jen o sexu, jako maly dite o tom nejak moc touzi, a kdyz to nemuzou v posteli, tak asi v knize, nektera stoji za precteni, nektera jen provokuje a nektera pise fakt jen instanni nudle

Re: Hoan ho!DKOXiUVAbC

15.06.2011

Reagovat

  And I thought I was the sensible one. Tkhnas for setting me straight.

Re: Re: Hoan ho!GJUFcnHj

04.09.2011

Reagovat

  Real brain power on display. Thanks for that aenswr!

bez názvuTrang

21.07.2008

Reagovat

  i Viet taky pise, to je fakt novinka, vite o tom? Na aktualne

Re: bez názvusam

21.07.2008

Reagovat

  Jo? A můžeš sem dát odkaz? Díky!

další blogující mládenecsam

21.07.2008

Reagovat

  Tak jsem byla rychlejší. Viet: Student Elektrotechnické fakulty ČVUT, 21 let. Do Prahy se přistěhoval z Hanoje před 15 lety. "music & wine folow me all the time, music & wine are best friends of mine....is that lovin?" Viz. blog.aktualne.centrum.cz/blogy/viet-phan.php?itemid=4022

a ještě další bloger do počtusam

30.10.2008

Reagovat

  viz. thephuong.blog.idnes.cz; Nguyen The Phuong: "Budu psát o vietnamské komunitě, Vietnamu, kulturní rozdíly, postřehy ze života, autobiografie...atd. "Život je jako voda!" (CarrotJack)

a další... objev vn/cz blogerasam

24.07.2009

Reagovat

  linhnguyen.blog.idnes.cz; Nguyen Linh: "V liberální straně se zabývám lidskými právy a problematikou menšin. To však není jediné co mě zajímá a o čem zde budu psát."

Pro PKpierre

21.07.2008

Reagovat

  Jak sladký je život flákačů a příživníků.

Re: Pro PKTrang

25.07.2008

Reagovat

  Sladky zivot je pouze pred, za barem nebo v jeho blizkosti s hezkymi chlapi a zenami(nebo holkami)

Re: Re: Pro PKsam

25.07.2008

Reagovat

  Proto taky sedim v Hanoji u Půlený nudle a nikdo mě odtamtud nedostane ;)

Re: Re: Pro PKPao

06.10.2009

Reagovat

  Trangu, pokud jsi hezký chlap, rád bych někdy poseděl u toho baru s tebou.

Re: Re: Re: Pro PKHmeqAycHxOorwop

04.09.2011

Reagovat

  Many many qutaily points there.

PierroviPK

21.07.2008

Reagovat

  Dolce vita, jistě. Ale i ctihodný flákač může skončit pod tím pantoflem. Bacha na to.

bez názvuTrang

22.07.2008

Reagovat

  Sice už jop, ale trochu pozdě ne? Dřív jste tady věsili jen články od Duong, pak lidé to čtou a vidí věci z jednoho úhlu. To bylo fakt omezujíci

Re: bez názvuM.

22.07.2008

Reagovat

  Nikdo jiný než Duong sem dávat články nechtěl; ani Ty ne.

Re: Re: bez názvuTrang

22.07.2008

Reagovat

  Aha, jak to vis, ze ja ne? Snad nekdo se mi na to ptal?

Re: Re: Re: bez názvusam

22.07.2008

Reagovat

  Tak nepruď a pošli něco, vždyť budeme jenom rádi.

Re: bez názvumIvcOawcECvBs

15.06.2011

Reagovat

  Wow, thatÂ’s a really clever way of tihkning about it!

bez názvupic

23.07.2008

Reagovat

  Jasně, napiš něco, třeba taky o tom, o čem touží vietnamské holky alespoň v knize... jako Vi Thuy Linh.

Re: bez názvuTrang

24.07.2008

Reagovat

  me se libi chlapi, kolegyne jsou divny, jedine co je na Vi Thuy Linh dobry, ze ma pritele belocha

Re: bez názvujim

25.07.2008

Reagovat

  kdo je Vi Thuy Linh?

Re: Re: bez názvuA

26.07.2008

Reagovat

  pošlete mi na ni link, please...

Re: Re: bez názvuFfGhfhQWJFLPHd

04.09.2011

Reagovat

  It was dark when I woke. This is a ray of snhusine.

Re: Re: Re: bez názvufghghqvGv

09.07.2012

Reagovat

  Just wanted to point out I rellay take pleasure in your work on this blog plus the excellent blogposts you make. These form of post commonly precisely what keeps me personally going by means of the day. I found this post proper a impressive excellent of rellay suggested it to me. I do just a little blogging and site-building myself and I am usually pleased to take a look at other people adding very good quality data towards the community. I will absolutely be following and now have book marked your webblog to my twitter account for other people to visit.

bez názvuKdoule

31.08.2008

Reagovat

  Vi Thuy Linh je mladičká vietnamská poetka, píše intimně laděné volné veršíky. Možná to s tou volností až přehnala, když si nabalila Taye.

VlogerkyVuHa

02.11.2008

Reagovat

  That la kho chiu khi phai nghe lu tre -nhat la may dua thuoc loai"doi chang ra doi,chuot khong ra chuot" khoe khon voi nguoi Sec,tham chi chi trich nguoi Viet the nay,nguoi Viet the no,hay gio giong lao xuoc doi voi nguoi lon.Duoc nguoi ta khen mot ti ve Tieng Sec ma da phong mui len,tuong minh la ghe gom lam roi.Ca cai nuoc Sec nay nho bang cai ban tay,voi 10 trieu dan,dau phai la ca the gioi.Gioi tieng Sec thi da co gi la ghe gom ma ra cai dieu no kia.Cung lam kiem duoc mieng an hon bo me chung, chu giau co dau da den luot chung no.That la buon khi phai nghe nguoi Sec day lu tre nay ve tinh khiem ton truyen thong cua nguoi Viet.Hoi cac bac lam cha lam me cua nhung dua tre thich goi minh la "bananove deti",nguoi ta chui vao mat cac vi day,cac vi co biet khong ?

2005 Sodium chloride Pond Urban centre Cold months Olympic games with respect toJonathanKr

25.03.2015

Reagovat

  Jonathan [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nfl-jerseys/]wholesale nfl jerseys china[/url] That must be I found myself qualified to.by mobile phones submission site is vital or perhaps personal. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nba-jerseys/]wholesale nba jerseys[/url] Designed to probably keep other teams from making an agreement sheet.in times whereby management was merely prepared to commit very much by using an addition pertaining to Firm. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nba-jerseys/]cheap wholesale nba jerseys[/url] Sturdier uses are likely to be a well used referring to Oakley solar shades.Oakley has now produced creator brand name cups to your style and design the seasoned. [url=https://www.ndcc.tv/deals/wholesale-nfl-jerseys/]wholesale nfl nike jerseys[/url]

bez názvuDan

02.11.2008

Reagovat

  Dung nhu ban Vu Ha da viet. Lop tre Viet Nam tai Sec qua kieu cang va tu phu, do chua biet minh la ai. Chung chi trich nhung bac cha chu cua minh, ma khong biet (khong muon biet), cac the he trươc da phai vat lon vat va nhu the nao voi cuoc song. Len mat khoe minh "tri thuc", voi mot nguoi ban hang ngoai cho la chuyen rat de. Nhung hay khoan dung che bai ho bat lich su the nay, kem hieu biet the kia. Hay thu mot lan lang nghe cau chuyen cuoc doi ho, biet bao nhieu la no luc va phan dau. Cac ban tre, xin dung quen cac ban co duoc ngay hom nay cung la nho cha anh cac ban hi sinh cuoc doi minh de danh doi lay. Dung doi dap lai voi ho mot cach vo on!

Cesky, prosim!CarrotJack

26.11.2008

Reagovat

  VN Phai viet tieng Sec de con cho cac ban ng Sec doc nua chu?Viet tieng VN thi chi cho ng VN doc thoi ah! CZ Musime zde psat cesky, aby mohly cesti pratele cist nase komentare ne?!

bez názvuHoang

18.12.2008

Reagovat

  Mno teda.... zasnu nad tim, jak kolegove/kolegyne pisou blogy!!! Drzim vam palce :D Good luck

hledam prekladatele/tlumocnikatina

19.01.2009

Reagovat

  ahojte, hledam vietnamku/vietnamce mluvici plynule cesky na preklady zvukovych nahravek eventualne i tlumoceni k mimu dokumentarnimu filmu. nejlip student/ka se zkusenosti prace s textem a s PC, z teplic/usti a okoli, pripadne prahy. tesim se na tvoji odpoved:) tina (tinasako@yahoo.de)

Když už, tak "Made in Czechia & Vietnam"jarl ER

31.10.2009

Reagovat

  Ano, s mezerami okolo znaku "et" a se správným krátkým názvem naší země v angličtině - "Czech", byť se to lavinovitě šíří, je nesmysl, záměna adjektiva se substantivem; kdyby se adjektivum dodrželo i u druhého názvu země, tak by nadpis zněl "...Czech & Vietnamese" (na tom je zřejmé, o jakou blbost v případě použ. "Czech" jakožto jména republiky jde...) A ještě k tématu článku: nevím, jestli se dá pět, šest vietnamských blogerů nazývat "fenoménem"; většina národa (ne-internetového i internetového) o nich neví a nejspíš je ani nezajímají. (Mimochodem, leccos naznačuje i účast na zdejších diskusích). Ale faktem je, že jak budou stoupat počty Asiatů v Česku - a tím pádem vzrůstat nevraživost Čechů k nim a obecně konfliktní nálada - sehrají články Vietů o sobě samých ještě svou roli. Budou okénkem, byť notně pokřiveným, do světa uzavřeného společenství, o němž se prostě budeme muset dozvědět něco více. Už jen proto, že člověk má znát své nepřátele.

Přidat nový komentář

Zobraz článek "Blogerky a blogeři made in Czech&Vietnam"

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.