Úvodní strana

Vítejte na internetových stránkách přátel Vietnamu! Vítejte na internetových stránkách přátel Vietnamu!

Banánové děti

20.10.2008 Archiv aktivit Klubu Hanoi

Navrchu žluté, uvnitř bílé... Dokumentární film Banánové děti je volným pokračováním filmu Kdo mě naučí půl znaku (2006), mapujícího osudy bývalých vietnamských studentů československých vysokých škol, kteří se po studiích vrátili do vlasti. Film Banánové děti si dává naopak za cíl představit vietnamskou komunitu usazenou v České republice, a to prostřednictvím mladé generace – svou pozornost zaměřuje zejména na vietnamské školáky a studenty. (...)

Počet komentářů: 5

Krejčovský závod Saigon – moderní povídky z Vietnamu

16.10.2008 Archiv aktivit Klubu Hanoi

Právě v těchto dnech vydává nakladatelství Gutenberg ve spolupráci se Sdružením Kontinenty již déle ohlašovanou knížku současných vietnamských povídek. Je to teprve potřetí, co se českým čtenářům nabízí možnost číst vietnamské prózy ve svém jazyce, v přímém překladu z vietnamštiny. Svazek nese název Krejčovský závod Saigon. Jeho vznik inicioval Klub Hanoi. (...)

Počet komentářů: 3

Petra Müllerová: Příběh tonkinského dřevořezu

15.10.2008 Literární okénko

Nakladatelství Dauphin vydalo v tomto roce dvojjazyčnou, česko-anglickou publikaci Příběh tonkinského dřevořezu. (...)

Toi la ai?

08.09.2008 Archiv aktivit Klubu Hanoi

Chtěli jste si někdy zkusit vytvořit animovaný film, pohrát si ze zvukem, upravit si digitální fotku v "nadupaném" programu nebo třeba vyzkoušet stát se na chvíli VJem? Máte vietnamské kořeny? Chodíte na základní nebo střední školu? (...)

Počet komentářů: 8

Literární soutěž Klubu Hanoi

04.09.2008 Archiv aktivit Klubu Hanoi

Baví vás psát a nestydíte se, když vaše výtvory čtou i jiní? Máte vietnamské kořeny? Zapojte se do Literární soutěže Klubu Hanoi. (...)

Počet komentářů: 8

Vietnamská fonetika knižně i na cédéčcích

21.07.2008 Recenze

Studenti, kteří prošli oborem vietnamistika na Ústavu Dálného východu FF UK v Praze v posledním desetiletí, možná po ukončení oboru na mnohé zapomenou, avšak na jednu věc dojista nikoli: nekonečné hodiny fonetiky vietnamštiny v 1. ročníku. Lektorka Binh Slavická má pravdu: "Kvůli své obtížné výslovnosti se vietnamština řadí k velmi těžkým jazykům." Právě díky ní se řada studentů s úskalími artikulace a poslechu nakonec úspěšně vypořádala, a čerstvá učebnice Praktická fonetika vietnamštiny v tom může pomoci všem dalším zájemcům, i těm samouckým. (...)

Počet komentářů: 6

Blogerky a blogeři made in Czech&Vietnam

11.07.2008 Vietnamci v ČR

Blogující mladí Vietnamci se stali na českých portálech už téměř fenoménem; zájem o jejich články napovídá, že téma dorůstající generace dětí vietnamských imigrantů (potažmo téma vietnamské komunity v Čechách) je pro české čtenáře (a nejen pro ty) opravdu atraktivní. Vlastně není divu: díky těmto blogům může česká veřejnost nahlédnout do mentality, zvyků, pocitů a postojů lidí, kteří s námi žijí už tolik let, ale jen málokdo o podobě jejich života něco tuší. (...)

Počet komentářů: 34

Léto v Potůčkách

14.06.2008 Vietnamci v ČR

Příhraniční obec Potůčky bývala místem, kde - jak se říká - lišky dávají dobrou noc; v provozu byl toliko jeden hostinec a dominantou kostel Navštívení Panny Marie. Otevření hraničního přechodu Potůčky - Johanngeorgenstadt pro pěší v roce 1991 však obyvatelům přineslo nepoznané: do poklidných končin, kterými zřídkakdy projelo auto, začaly proudit tisíce návštěvníků z Německa, jimž jediná hospoda čtvrté cenové kategorie neměla příliš co nabídnout. (...)

Počet komentářů: 15

Diskuse k slovníku pro interkulturní práci
V sobotu 28. 3. 2015 pořádá Inbáze v rámci akce Mladý Jeroným od 15 hod. besedu s tvůrci vítězného slovníku, který bude na místě také k dispozici. Zájemci o interkulturní práci, komunitní tlumočení a integraci cizinců v ČR, kteří máte zkušenost s jeho používáním: zapojte se a sdílejte své názory! Pište na email: vlastnikova@inbaze.cz. (21.03.2015)

Kariérové poradenství pro migranty
Evropská kontaktní skupina nabízí bezplatné vzdělávací kurzy a individuální kariérové poradenství sloužící k usnadnění zapojení na trh práce pro migranty a migrantky žijící v Praze. (21.03.2015)

První psychologický výzkum vietnamské menšiny v ČR!
Zapojte se do výzkumu Psychologického ústavu AVČR pod oficiální záštitou RNDr. Huu Uyen Phama, CSc., zástupce vietnamské menšiny v Radě vlády pro národnostní menšiny. Jedná se o první psychologický výzkum vietnamské menšiny v ČR! (12.03.2015)

Vietnamské filmy na Febiofestu
Febiofest letos uvede 2 vietnamské filmy, které rozhodně stojí za to vidět. O festivalu, dalších filmech a celém programu se dočtete na www.febiofest.cz. (03.03.2015)

Zobrazit starší novinky