Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

Kniha návštěv

Vážení čtenáři,
zejména v posledních měsících s rozčarováním sledujeme, že někteří návštěvníci využívají
knihy návštěv a komentářů k článkům k ventilování vlastních komplexů a zahlcují je urážkami a vulgárními, či dokonce xenofobními názory, někdy až rasisticky podbarvenými.

Klub Hanoi chce samozřejmě dát prostor každému, kdo má zájem o komunikaci – tato komunikace však musí probíhat v mezích elementární slušnosti, neagresivní formou a bez rasistického podtextu. Nehodláme se stát tribunou, kde se lidé budou navzájem urážet, neboť cíl naší práce je přesně opačný: hledat cesty k lepšímu vzájemnému poznávání a pochopení.

Průběžně jsme se snažili mazat vulgární příspěvky, a také ty, jež se např. odvolávaly na extrémně nacionalistické tendence. Tato snaha se přirozeně nesetkává vždy s pochopením přispěvatelů; přesto se nadále vynasnažíme činit maximum pro to, aby www.klubhanoi.cz zůstaly místem, kam si kdokoli může přijít vyměňovat zkušenosti, informace, názory a postřehy, leč kde by si nikdo neměl hojit svoje mindráky. Prosíme všechny budoucí přispěvatele, aby toto brali v potaz a snažili se opět přispět k větší kulturnosti projevu v našich otevřených rubrikách.

Nadále vítáme všechny čtenáře s aktivním zájmem podílet se na obsahu stránek a s ochotou sdílet své znalosti a zkušenosti s ostatními. Proto právě nyní otevíráme fórum (zatím ve zkušebním provozu) a těšíme se, že zde budou probíhat nové zajímavé diskuse, ovšem v mnohem přehlednějším prostředí.

Klub Hanoi

Diskutujte na fóru Klubu Hanoi


 • odpoved Iris - jan, 27.05.08

Správní vyhoštení môže byť aj na inú dobu. O jeho zrušenie sa môže žiadať po uplynutí polovice stanovenej doby. Ťažko ale poradiť, keď nie sú známe podrobnosti. Odporúčam obrátiť sa na Organizáciu pro pomoc uprchlikúm (www.opu.cz)ktorá sa podobnými prípadmi zaoberá.


 • pro IRIS - pic, 27.05.08

Nepletu-li se, tak vyhoštění bývá na pět let.


 • gui tqt - Huong, 26.05.08

Chi a, toi rat vui vi chi da tim ra duoc loi di dung, chuc chi thanh dat va may man trong moi viec.


 • mno? - Vasilij, 26.05.08

No navim no, u nas v Rusku az tak za nekolik let


 • vyhoštění - iris, 26.05.08

ahoj,chci se zeptat můj kluk dostal vyhoštění zato,že byl bez víza, požádal o azyl, za jak dlouho může žádat o zrušení? díky


Xin chao ban .toi xin chan thanh cam on nhung loi gop y vang ngoc cua ban.ban da giup toi thoat khoi nhung suy nghi dan vat ma tu lau toi van cau xe toi.toi nghi chac minh se co quyet dinh dut khoat trong truyen nay.
chuc ban vui ve.


 • proč - P, 26.05.08

Zajímalo by mne proč mažete odpovědi na kteréžto nepřišla otázka s Katkou?
ostatní pole jsou dobrovolná
souhlasím hlavně zde ,proč ještě nepřišla? dobrý večer tleskám
nic do nich nepište,adim
mne proč ?
které jště?
hlavně s Katkou ještě hlavně
zde
mažete nadpis a taxt.Ostatní
odpověď za mne děkuje
Bravo netleskám
nic do nich nepište
 • Souhlasím s Katkou - Mirek, 25.05.08

Souhlasím s Katkou, proč to mažete? Hlavně,že zde zůstavají primitivní dotazy od Vasilije. Bravo tleskám


 • admin - katka, 25.05.08

dobrý večer, zajímalo by mne proč mažete zprávy na které ještě nepřišla odpověď. děkuji za odpověď


 • pro tqt - Huong, 25.05.08

Chao chi, toi xin tra loi nhung cau hoi cua chi nhu la mot nguoi ban gai. Thu nhat, cong viec buon ban kho khan, neu ve VN la mot giai phap tot voi chi thi toi nghi chi nen ve voi gia dinh (neu ho o VN). Co the o VN se thuan loi hon. Neu o VN chi cung kho khan toi khuyen chi nen xin mot viec nao do vao nha may lam, se on dinh hon ma cong viec cung khong den noi te. Ve van de thu 2chi co noi ve mot nguoi dan ong, toi xin khuyen chi nhu sau. Thu nhat, chi va anh ay da co gia dinh. Ca 2 deu co su rang buoc. Toi nghi anh chi nen dung ngay moi quan he nay. Neu 2 nguoi con son tre, chua co gia dinh hoac ly hon, toi khong noi lam gi, luc do anh chi co the den voi nhau. Moi quan he cua anh chi bay gio co the khong phai la tinh yeu ma chi la mot thu tinh cam chong vanh. Chi hay quay tro ve voi gia dinh cua minh, do moi la ben dau cua chi. Chi hay nho rang "nguoi dan ong cho du cap bo o dau di chang nua thi cung se huong ve gia dinh cua minh ma thoi. Chao chi va chuc chi co su lua chon sang suot.


 • Vasilij - Diem, 25.05.08

ted jsem si u sebe zafixoval Vaše IQ. Čím dále se budete ptát na toto téma, tím se to bude snižovat. Mohu se zeptat na Váš věk?Z předchozích mých příspěvcích si to mužete logicky odvodit.Tak ještě jednou pro Vasilije.
Dítě cizincu nebo dítě, které mu rodiče nezažádali o cz obč.(rodiče mohou si zažádat o cz občan. pro dítě i tehdy když oni sami nechtějí)si musí povinně zajistit pas(páč je považovan za cizince)od 15 let.Pas je jedinný doklad, kterým prokazuje totožnost v cizí zemi.Jestli by"dítě" chtělo občanku, tak dostane jedině vnskou, ale ta je mu v čechách neplatná.Dítě si muže! požádat o samostatný pas už od 5 let, ale povinně! ho musí mít od 15 let.Z toho všecho vyplývá že když je občanem vietnamu, tak si nemuže zažádat o českou občanku i kdyby tady bydlel 50 let. Zákon je zákon. Nejde mít vn občanství a přitom mít cz občanku...


 • pro Diem - Vasilij, 25.05.08

vim ze su straasne otravny, ale ten dotaz byl myslen takto: Pokud dite vn rodicu bez cz obcanstvi dostabe v 15letech obcanku, dostane obcanku "Vietnamskou" pokud si rodice nezazadaji o obcanku(popr. obcanstvi) ceske, nebo dostane obcanku rovnou ceskou?


 • pro Karlu - Vasilij, 25.05.08

:-) Ale nudila. asi bys ze mne dostala infarkt myokardu:-) hlavne z VN vlajky na stene:-))


toi da co gia dinh roi va anh cung vay .chung toi gap nhau qua muc ket ban,va rat thuong xuyen gap nhau ,chung toi noi chuyen rat an y voi nhau .chang biet tu bao gio toi da yeu anh qua mat roi .anh ay cung noi voi toi nhu vay.theo cac ban toi co len tiep tuc moi tinh ao nay khong.


cac ong ,ba oi lam an kho khan the nay chan qua.toi tinh ve vn day o ben day chan lam roi.theo cac ong ,ba thi toi co len ve khong .sin moi nguoi cho toi mot loi khuyen nhe.


 • vasilij - milan, 24.05.08

vasiliji já jsem čech a né vn. proč se nenaučíš pořádně vn , pak můžeš psát normálně a né vždy jen 1 větu. Mě se omlouvat (em xin loi) nemusíš.


 • vasilij - karla, 24.05.08

Vasiliji tebe bych chtěla mít doma. Aspoň bych se nenudila.


 • Vasilij - Diem, 24.05.08

15 let je jenom hranice trestní odpovednosti a beztrestní sexuální choutky, není to zletilost. Bude potrestán dítě za to co provedli a ne jeho rodiče,a .Zletilost lidí je 18-ti let, tj že si vyřizuje administrativu sám, jedná v bance sám, dělá si ridičaák sám, u všech jeho činnosti už nemusejí být jeho rodiče.


 • Vasilij - Diem, 24.05.08

pokud je dítě mladší než 18 let jsou dvě možnosti:
1, Pokud si otec nebo matka zažadá o cz obč. muže připojit i žádost o udělení stat. občanství dítěte(musí dát všechny doklady jako u rodiču, oba mohou dostat občanství současně)
2, Dítěti mladšímu 18 let lze udělit české státní občanství samostatně (lze pro něj podat samostatnou žádost) na základě žádosti zákonného zástupce(rodiče). Postup je stejný jako u žádosti rodičů, ve které je již dítě zahrnuto.
Pokud je dítě starší 18 let:
Je povinen požádat o české obč. samostatně.pod podmínkou že nebyl zbaven své pravnosti a zpusobilosti. T je pokud je mentálně postižen, tak ho podává jeho opatrovník nebo ten kdo je zapsán že se o něho stará...Snad jsem to vyčerpal vše na co byste se mi mohl ještě zeptat...


 • pro Diem - Vasilij, 24.05.08

Dekji za odpoved, sem rad ze se nasel aspon nekdo kdo mi odpovedel. mam ale jeste jeden dotaz. Dite VN rodicu s VN obcanstvim si muze udelat ve svych 15letech rovnou ceske obcanstvi?(i gdyz ani jeden rodic nema ceske obcanstvi) Dekuji za odpoved


Posledních 20 příspěvků | Všechny příspěvky

Inzerce

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.

Aktuálně

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Zobrazit starší novinky