Obsah rubriky "Vietnamci v ČR"

Stránek celkem: 57, zobrazeno: 1 - 8

Informace ze světa Vietnamců v České republice. Kultura, novinky, rozhovory, studie.

O vzpírání, medailích a olympijském snu

29.01.2016 Rozhovory

Phucovi je 23 let, narodil se vietnamským rodičům v pražských Řepích, žije částečně v Domažlicích a v Praze, kde studuje Vysokou školu finanční a správní, má českou přítelkyni a během roku 2015 vybojoval tituly Mistra České republiky v silovém trojboji, Vicemistra České a Slovenské republiky v silovém trojboji, Mistra Evropy v silovém trojboji a Vicemistra České republiky v mrtvém tahu... (...)

Počet komentářů: 3

Láska, dřina, karaoke aneb Malá Hanoj v Praze!

01.05.2015 Vietnamci v ČR

Nenechte si ujít první pražskou projekci příběhu Chung a Nguyet, dvou vietnamských děvčat zápasících o svou budoucnost v České republice. (...)

Nakupuji v Sapě, ale mám českého přítele a vařím guláš

14.01.2015 Rozhovory

Hamy Nguyenová se narodila roku 1994 v Praze vietnamským rodičům. V hlavním městě žije s rodinou a studuje vietnamistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Spolupracuje s Klubem Hanoi, doma mluví vietnamsky a nakupuje v pražské tržnici Sapa. Jindy jde s českými kamarády na pivo a v její mluvě není ani náznak cizího přízvuku. "Návštěva Vietnamu byl šok, připadala jsem si tam jak cizinka," řekla v rozhovoru pro projekt Lidé Česka Hamy Nguyenová, která se před dvaceti lety narodila v Praze vietnamským rodičům. (...)

Na náplavce s Dužanem Duongem

28.11.2014 Rozhovory

Už jste viděli film Mat goc? My viděli a moc nás bavil, proto jsme jeho autora vytáhli k Vltavě na pivo (to bylo ještě hezky a teplo). Dužana zpovídal Honza Keřka a Šárka mu přizvukovala. (...)

Šílenec a odcizení

25.05.2012 Vietnamci v ČR

Zajímavý komentář ke dvěma článkům, které vyšly na těchto stránkách... (...)

Počet komentářů: 1

Vietnamka s evropskou příchutí

30.04.2012 Rozhovory

Foto: Jakub Bukáček

Trinh Thuy Duong je spoluautorkou populárního blogu o vietnamském jídle, pořádá kurzy vaření a provází zájemce o vietnamskou kuchyni po Sapě. V Česku žije šestnáct let a zkouší se tu cítit jako doma. (...)

S Vietnamci jsme v pohodě

18.04.2012 Rozhovory

"Lidé z Libuše zakládají domobranu. Kvůli Vietnamcům." Psalo se před dvěma lety na jaře v médiích. Zpravodajství z libušského sídliště vydrželo v centru zájmu relativně dlouho. Doposud bezproblémově vykreslovaná vietnamská menšina měla náhle svůj rub. Přestože se rychle zjistilo, že skutečnost je poněkud jiná, jistou míru nedůvěry se již zmírnit nepodařilo. (...)

Počet komentářů: 2

Soužití Vietnamců a Čechů v Chebu (část III.)

09.04.2012 Vietnamci v ČR

V prvním článku byla problematika soužití Čechů a Vietnamců nahlížena z optiky vietnamské komunity, ve druhém z pohledu majority. Ve třetím, posledním článku této trilogie se podíváme na závěrečné porovnání klíčových oblastí celého výzkumu. (...)

Počet komentářů: 1

1  9  17  25  33  41  49  57   >>