Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 1 - 8

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Vietnamská alternativa

06.08.2017 Aktuality a zajímavosti

Následující politický komentář byl psán před odjezdem presidenta Miloše Zemana na oficiální návštěvu Vietnamu ve dnech 6. - 8. června 2017. Vyšel ve víkendové příloze Orientace deníku Lidových novin týž týden v nepatrně zkrácené podobě pod názvem Tenkrát ve Vietnamu. Uvádíme jej zde s laskavým svolením redakce Orientace, a to v původní délce a s původním názvem. (...)

Nová příručka přípravy na zkoušku z českého jazyka A1 / Sách luyện thi A1 mới

14.11.2016 Aktuality a zajímavosti

Nové vydání příručky přípravy na zkoušku A1 bylo již zveřejněno na webových stránkách www.cestina-pro-cizince.cz. Sách luyện thi A1 mới đã được đăng trên trang web www.cestina-pro-cizince.cz. (...)

Rozloučení s Ivo Vasiljevem

30.10.2016 Aktuality a zajímavosti

V neděli 23. října 2016 zemřel známý vietnamista, prom. fil. Ivo Vasiljev, CSc. (...)

X. Mezinárodní finále Jugend debattiert international vyhrál Khoi Nguyen z ČR

17.10.2016 Aktuality a zajímavosti

V Praze se setkali vítězové národních kol z České republiky, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Ruska, Slovenska, Slovinska a Ukrajiny, kteří na národní úrovni prokázali své debatní schopnosti. (...)

"Homestay" v Mai Châu

29.06.2016 Vietnamský Thap Cam

Před několika lety jsem při lingvistickém výzkumu v severním Vietnamu náhodou narazil na rodinu pana Minhe a paní Thơ, jež provozuje rodinný hotel v domku na kůlech, který postavil Minhův otec na konci osmdesátých let minulého století uprostřed rýžových políček poblíž horského městečka Mai Châu. Jedná se o pilotní projekt komunitního turismu, v němž mají návštěvníci možnost spatřit vietnamský venkovský život ve velmi autentické podobě.

(...)

Počet komentářů: 1

VÝSTAVA NA RADNICI

20.01.2016 Aktuality a zajímavosti

Vietnam, jak ho neznáte... (...)

Počet komentářů: 8

Základy komunikace v českém jazyce - Giao tiếp bằng tiếng Séc

15.10.2015 Aktuality a zajímavosti

Právě vyšla nová učebnice základů komunikace v českém jazyce pro vietnamské mluvčí od autorské dvojice Mgr. Jiřího Kocourka a Ing. Tran Van Sanga. (...)

Mezinárodní konference a výstava firmy Škoda v Saigonu

08.06.2015 Vietnamský Thap Cam

Ve dnech 4. - 6. června se v prostorách univerzity Tôn Đức Thắng ve vietnamském Saigonu uskutečnil druhý ročník Mezinárodní konference o finančnictví a ekonomice. (...)

Počet komentářů: 1

1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky