Obsah rubriky "Vietnamský Thap Cam"

Stránek celkem: 49, zobrazeno: 1 - 8

Rubrika zahrnující různorodou směs příspěvků o zkušenostech a dojmech z asijských pobytů. Doufáme, že si společně s námi zavzpomínáte, pobavíte se, nebo se něco nového dozvíte.

"Homestay" v Mai Châu

29.06.2016 Vietnamský Thap Cam

Před několika lety jsem při lingvistickém výzkumu v severním Vietnamu náhodou narazil na rodinu pana Minhe a paní Thơ, jež provozuje rodinný hotel v domku na kůlech, který postavil Minhův otec na konci osmdesátých let minulého století uprostřed rýžových políček poblíž horského městečka Mai Châu. Jedná se o pilotní projekt komunitního turismu, v němž mají návštěvníci možnost spatřit vietnamský venkovský život ve velmi autentické podobě.

(...)

Počet komentářů: 1

Mezinárodní konference a výstava firmy Škoda v Saigonu

08.06.2015 Vietnamský Thap Cam

Ve dnech 4. - 6. června se v prostorách univerzity Tôn Đức Thắng ve vietnamském Saigonu uskutečnil druhý ročník Mezinárodní konference o finančnictví a ekonomice. (...)

Počet komentářů: 1

Koza nebo Ovce?

17.02.2015 Vietnamský Thap Cam

Překvapuje vás, že v zemích používajících kalendář čínského původu a jeho zodiak se v názvu nadcházejícího roku vyskytne někde Ovce a jinde Koza? (...)

Thajsko a Ho Či Min, aneb na skok v Udonu

10.12.2014 Vietnamský Thap Cam

Thajsko patří k nejvyhledávanějším turistickým destinacím světa. V následujícím článku však čtenáři představíme několik míst, která nejsou spojena s konvenční masovou turistikou, beztak přitahují nemalé množství návštěvníků. Jedná se o místa spjatá s pobytem někdejšího vietnamského prezidenta Ho Či Mina. (...)

Počet komentářů: 3

Tự nguyện hồi hương thương thường là con đường cuối

28.03.2013 Vietnamský Thap Cam

Nhiều lúc mình đúng là một thằng tốt bụng không đúng lúc, không đúng chỗ. Nhưng lần này, không tốt bụng làm sao được khi nhìn thấy người đồng hương của mình gần như sắp chết rét cóng trước cửa của sở cảnh sát ngoại kiều Praha. (...)

Mezinárodní kongres esperantské mládeže v Hanoji, aneb esperanto ve Vietnamu

15.03.2013 Vietnamský Thap Cam

Bylo by mylné se domnívat, že obliba nejrozšířenějšího mezinárodního jazyka se omezuje pouze na evropský kontinent. Fakt, že tento umělý jazyk si našel své příznivce také ve vzdáleném Vietnamu, bude pro mnohé překvapující. Esperanto se těší přízni nejen u starší vietnamské generace, ale také mezi tamějšími mladými studenty. I přes odlišnou jazykovou strukturu esperanta a vietnamštiny, snad také díky předchozí znalosti nějakého světového jazyka, jsou leckteří z nich schopni dosáhnout v esperantu skutečně velmi slušné jazykové úrovně. (...)

Jak se snažím naučit vietnamsky

02.06.2012 Vietnamský Thap Cam

Auta, motorky a všechno, co "smrdí benzínem", mě nikdy nezajímalo. Na motorkáře jsem hleděl jako na potenciální dárce orgánů a hlupáky, kteří ohrožují nejenom sebe, ale i všechny okolo. Zdá se vám to jako nesmyslný začátek článku o tom, jak jsem se rozhodl naučit vietnamsky? Čtěte dál a pochopíte. (...)

Počet komentářů: 5

Jak propagovat vietnamskou literaturu

28.01.2010 Vietnamský Thap Cam

Ve dnech 5.-11. ledna 2010 uspořádal Svaz vietnamských spisovatelů bezprecedentní akci: týdenní fórum, jehož cílem byla propagace vietnamské literatury na mezinárodním poli. Na velké literární setkání se dostavili zahraniční delegáti z více než 20 zemí (překladatelé, reprezentanti spisovatelských svazů, ale též vydavatelé), a samozřejmě také vietnamští spisovatelé, překladatelé. V Hanoji se tak sešly celkem asi tři stovky účastníků. (...)

Počet komentářů: 7

1  9  17  25  33  41  49   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky