Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

Aktuality a zajímavosti

ZÚ Hanoj posílí

Klub HN
13.11.2006

Česká diplomacie chystá přesun části obchodních radů z velvyslanectví v západních zemí směrem na východ.

Sníží se jejich počet v Dánsku, Irsku, Německu, Británii, Polsku, Maďarsku či Slovensku, naopak posíleny budou zastupitelské úřady ve Vietnamu, Číně, Rusku, Indii, Mongolsku, na Tchaj-wanu a v dalších zemích východní Asie a Blízkého východu. Radové budou více v zemích s vysokým potenciálem růstu nebo ve státech, kde má ČR deficit obchodní bilance, nebo tam, kde je státní podpora stále důležitá při uzavírání smluv.

Zastupitelský úřad ČR v Hanoji

Změny se dotknou asi dvaceti procent z celkového počtu 101 obchodních radů, řekl novinářům ministr zahraničí Alexandr Vondra. Počet radů navyšovat diplomacie nebude, přesuny budou v rámci současného stavu.

Obchodní radové tvoří asi desetinu všech pracovníků ministerstva, kteří jsou v zahraničí. Ministerstvo také chystá přísnější výběr obchodních radů a vzdělávání. Vybírat je bude nadále ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu.

Tyto změny vycházejí z auditu, který si nechalo ministerstvo zahraničí za 16 milionů korun vypracovat. Česká diplomacie plánuje v nejbližší době také změnu v řízení zastupitelských úřadů v zahraničí. K prioritám, na něž se jednotlivé mise nyní více zaměří, bude vedle posílení ekonomických aktivit propagace země a budování její image. Zastupitelské úřady, kterých je nyní celkem 122, by měly podle Vondry začít více fungovat jako jakési "PR agentury". Audit také mimo jiné ministerstvu doporučil snížit byrokracii a "zlidštit" používaný jazyk mezi úředníky a diplomaty.

klubhanoi@klubhanoi.cz
Další články autora

Komentáře čtenářů

bez názvu

pic03.12.2006

Re: bez názvu

Paul03.12.2006

Re: Re: bez názvu

KAFKaxRzxuOgEGBrr16.10.2011

Zobrazit všechny komentáře | Přidat nový komentář

<< >>

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.

Článek z rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Více méně pravidelné české zpravodajství s vietnamskou tématikou.