Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

Vietnam

Zažij Vietnam na Jiřáku

Klub HN
19.05.2015

Ve čtvrtek 21. 5. 2015 od 10 do 21 hod. si nenechte ujít festival Zažij Vietnam pořádaný na Náměstí Jiřího z Poděbrad na Praze 3 u příležitosti Roku vietnamské kultury 2015 a oslav 65 let spolupráce České (a Slovenské) republiky s Vietnamem.

V 10.00 hod. se pro návštěvníky akce otevřou prodejní stánky s vietnamskými tradičními produkty, znamenitou kuchyní počínaje. Kromě notoricky známých vietnamských jídel jako jarní a letní závitky či nejrůznější variace polévky pho budete mít možnost ochutnat i méně známé lahůdky, např. závitky balené v betelových listech, grilované vepřové maso bun cha nebo pravé vietnamské bagety banh mi, plněné grilovaným hovězím nebo vepřovým, kuličkami z mletého masa a vegetariánům jistě přijde k duhu novinka - bageta plněná tofu.

Milovníci sladkého si rovněž přijdou na své - v nabídce budou smažené sezamové koule, sladké rýžové placičky, karamel, dezerty che aj.

Osvěžení pak najdete u stánků s vietnamským čajem, kávou, vietnamskými domácími limonádami nebo pivem Tiger. U čajových stánků se budete moci seznámit nejen s chutí různých druhů vietnamského čaje, ale i s jeho přípravou a léčivými účinky. Pro kávomilce bude zase otevřena venkovní kavárnička s vietnamskou kávou Trung Nguyen, a představí se také Dak Lak Coffee, jejíž zajímavostí je, že se kávové bobule dovážejí z Vietnamu do ČR, kde se káva praží.

Ctitelé vietnamské gastronomie budou mít možnost zakoupit i populární kuchařku Pravá vietnamská kuchyně (autorkou je Uyen Luu z Londýna, vydalo nakl. Slovart v roce 2014) se speciálním festivalovým rabatem. K zakoupení budou také rozličné vietnamské produkty a předměty jako např. koření, omáčky, dochucovadla či drobné nádobí, vějíře, klobouky, keramika, bambus aj.

V zážitkové zóně festivalu se ukáže "malý Vietnam". Návštěvníci si budou moci vyzkoušet balení závitků nebo se naučit, jak používat při jídle hůlky. K sezení budou nízké plastové židličky a stolečky, které ve Vietnamu nechybí před žádným bistrem.

Nezapomnělo se ani na děti - pro ně je připravený dětský koutek, kde si budou moci vlastnoručně ozdobit vietnamské kloboučky (nóny) nebo si vymalovat různé tématické obrázky.

Na náměstí bude též k vidění výstava fotek o Vietnamu, kterou věnovalo Ministerstvo kultury, sportu a cestovní ruchu Vietnamu, a Klub Hanoi (nově spolek South East Asia – liaison) bude promítat dokumenty o Vietnamu.

Od 15.00 hod. se přidají i kulturní vystoupení na pódiu a hlavní program v 17.00 hod. oficiálně zahájí tradiční lví tanec. Těšit se můžete na finalistky Miss Vietnam ČR, které předvedou kroje menšin žijících ve Vietnamu, dále vystoupí vietnamské talenty, nebudou chybět tradiční tance ani hudební čísla.

Klub Hanoi, resp. spolek South East Asia - liaison naleznete u stánků s čajem a kávou, vietnamskými saláty a che thap cam, tradičními předměty i užitečnými publikacemi. Narazíte na nás také v dětském koutku u malování na nóny! :-)

Všechny srdečně zveme a těšíme se na vás!

Festival se koná pod záštitou Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v České republice a Jeho Excelence pana velvyslance Truong Manh Sona. Pořadateli jsou zástupce starostky pan Alexander Bellu a Městská část Praha 3 ve spolupráci se Svazem Vietnamců v České republice a spolkem INFO-DRÁČEK.

Hlavním mediálním partnerem festivalu je Česká televize, mediálními partnery časopis Gurmet, Český rozhlas stanice Regina a Asian Style.

klubhanoi@klubhanoi.cz
Další články autora

Komentáře čtenářů

K tomuto článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář.

Zobrazit všechny komentáře | Přidat nový komentář

<< >>

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.

Článek z rubriky "Vietnam"

Základní stručné informace o Vietnamu. Najdete zde shrnutí vietnamské historie, literatury, kinematografie, hudby atd.