Aktuality a zajímavosti

VÝSTAVA NA RADNICI

Klub HN
20.01.2016

Vietnam, jak ho neznáte...

Život národnostních menšin

Eva Laurinová a Miroslav Pech
(fotografie z let 2002 – 2004)

V únoru bude k vidění na radnici ÚMČ Prahy 11 výstava fotografií národnostních menšin z horských oblastí severního Vietnamu. Autoři výstavy Eva Laurinová a Miroslav Pech pobývali dlouhodobě ve Vietnamu v rozmezí let 2000 - 2005, Eva Laurinová (dříve Pechová) je vietnamistka.

Výstava nabídne alespoň základní povědomí o etnické a kulturní pestrosti tohoto zeměpisného prostoru. Snímky se soustředí hlavně na národnosti Hmong, Thai, Tay, Lo Lo, San Chi a Dao, které se navzájem liší způsobem života, jazykem, náboženstvím i oblečením.

Momentky, nafocené mezi roky 2002 a 2005 v provinciích Lai Chau, Hoa Binh, Son La, Lao Cai a Cao Bang, by měly divákům přinést základní představu o každodenním rodinném i pracovním životě menšin, jejich kultech a náboženstvích, o tom, jak tráví volný čas a jak se jejich život v současnosti mění.

Autorem komentářů k fotografiím je vietnamista Petr Komers.

Výstava se uskuteční z iniciativy Jiřího Dohnala - člena KH/SEA-l a předsedy kulturní komise RMČ Praha 11.

Termín výstavy: 2. 2. – 29. 2. 2016

Budova radnice ÚMČ Praha 11
Ocelíkova 672, Praha 4

Otevřeno:
Po a St 8.00 – 17.30 hod.
Út a Čt 8.00 – 15.30 hod.
Pá 8.00 – 14.00 hod.

klubhanoi@klubhanoi.cz